İletişime Geçin

Hazım Körmükçü

Hazım Körmükçü

Ritm Terapi

Ritim ve müziğin beynin gelişimi ve insan psikolojiisi üzerindeki etkisine dayanarak oluştuşturulmuş

* Takım olma

* Ekip olma

* Motivasyon eğitimleri.

Tüm Dünya'nın ortak tek dili olan ritim duygusunun insanlar üzerindeki inanılmaz etkisini hiç birimiz inkar edemeyiz. Her birimizin bu Dünya'ya gelirken ki sürecini düşünecek olursak, bir bebeğin ilk organı kalptir. Daha yolun başında bile müthiş bir ritmik ifade ile başlar hayatlarımızdaki dış dünya ile ilişki kurana dek. Ritim ve müzik hayattır.

Kendi döngüsü ve ahengi ile yolculuğuna devam eden dünya aslında en büyük orkestra şefidir. Her ülkenin kendi tarihsel, kültürel birikimlerinin bir parçasıdır ritim ve müzik bir ülkenin müzikteki çeşitlilik sayısının fazlalığı o ülkenin kültürel zenginliğini gösterir.

 

HAZIM KÖRMÜKÇÜ KİMDİR?

1965 İstanbul doğumlu olan sanatçı, Mimar Sinan Üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümünü bitirdi

İstanbul şehir tiyatrolarında birçok oyunda görev alan sanatçı, sinema,tv dizilerinde de çalışmıştır. Müzik ile konservatuar dönemlerinden itibaren ilgilenen, sonrasında, söz müzik bestesi sanatçıya ait olan bir tiyatro oyun müziği (ilk göz ağrısı) iki sinema filim müziği (Abdullah Oğuz-Sıcak),(Cem Akyoldaş-Konak) yapmıştır. Birçok sanatçıya eşlik eden sanatçı (Aşkın Nur Yengi, Işın Karaca, Nükhet Duru, Hilal Özdemir, Kubilay Kan) birçok şirket ve holdinglere interaktif ritim çalışmaları da yapan Hazım Körmükçü, kendi bestelerinden oluşan enstrümantal çalışmasıyla müzikal çalışmalarına devam etmektedir.