İletişime Geçin

Gökhan Kırdar

Gökhan Kırdar

SkyGen Müzikle İyileşme

SkyGen Müzikle İyileşme

Ruhsal, fiziksel ve zihinsel anlamda sağlıklı bireylerden oluşan bir toplum,  kendi hayatına olduğu kadar bulunduğu topluma da çok fazla katkı sağlar.

"Yerine Sevemem" ve "Gece, Melek ve Bizim Çocuklar" gibi efsaneleşen müzikleri ile herkesin gönlüne taht kuran Gökhan Kırdar çok farklı bir projeyle kitlelerle buluşuyor. Gökhan Kırdar'ın 'uluslararası yeni 'Sky- Gen' Müzik ile İyileşme Projesi adı altında başlattığı çalışma, sanatçının özgün yorumuyla dünya tarihindeki tüm müzikle iyileşme yöntem ve tekniklerini içerisinde barındırıyor.
 

1995 yılında, 9 Eylül Üniversitesi Müzikoloji Bölümü'nde eğitim almaya başladığında konu ile ilgili derinlemesine incelemeler yapıyor. Üniversite yıllarında müziğin şifa yönünü inceleyen sanatçı milattan binlerce yıl önceye dayanan müzik ile tedaviye yepyeni bir yorum getiriyor.  

Lüksemburg'da davet edildiği bir tasarım sergisi kapsamında kökleri Asya'ya kadar uzanan etnik enstrümanları elektronik, rock ve senfonik enstrümanlarla birlikte kullanarak (Tüür- Prayer For Rain) Yağmur Duası Projesini oluşturuyor. Bu proje SkyGen'in başlangıç noktası oluyor. Sanat dünyasında müzik çalışmalarının yanı sıra “Müzik ile İyileşme Projesini” kurumsal eğitimler, festivaller, konserler yoluyla geniş kitlelere ulaştırıyor.

Uluslararası SkyGen projesi, temeli binlerce yıllık olan müzikle tedavide geçmişin bilgilerini geleceğin bilgileri ile buluşturan bir çalışma.